четвер, 4 травня 2017 р.

Опера «АЛКІД»

Єдина презентація до офіційної прем’єри!!!

На концерті, який 5 червня о 18.00 відкриє другий день фестивалю OPERAFEST TULCHYN, сюрпризом для всіх поціновувачів прекрасного стане допрем'єрне виконання фрагментів опери «АЛКІД», вражаюча історія якої вкотре доводить: #РукописиНеГорять!


Її автора, Дмитра Бортнянського, автор музики гімну України Михайло Вербицький називав не інакше, як «українським Моцартом»!

Довгі роки великий український композитор жив у Італії і саме там, у Венеції, у 1778 році відбулась прем’єра «АЛКІДа».

Попри успіх, сталося так, що на довгих 200 років опера була втраченою. Всі вважали, що партитура і нотний стан зникли назавжди…

На щастя, у одній з бібліотек Вашингтона американка Керол Хьюз знайшла копію рукопису і вислала її знаменитому музикознавцю Юрію Келдишу. А завдяки зусиллям диригента Антона Шароєва опера #АЛКІД у 1984 році вперше була виконана на батьківщині автора – у Києві.
33 роки після відкриття Україною «АЛКІДа» опера прозвучить у стінах Палацу Потоцьких.
Добро чи зло? Тиха гавань чи життя повне небезпек і героїзму?

Зустрічаючи двох абсолютно різних жінок, герой опери Алкід буде шукати відповіді на ці одвічні запитання і робити свій вибір…

А всі глядачі будуть насолоджуватися безсмертною музикою, у якій Дмитро Бортнянський використав увесь арсенал гармонійних і оркестрових прийомів свого часу, і, як писали музичні критики: в розвитку музичної драматургії зумів піти значно далі, досягнувши Бетховенських висот.

Не пропустіть оперу «АЛКІД» 5 червня о 18.00 на фестивалі OPERAFEST TULCHYN!

#OperafestTulchyn - поїхали за враженнями!

Немає коментарів:

Дописати коментар