пʼятниця, 2 червня 2017 р.

Подільський Версаль і опера просто неба

4-5 червня на Вінниччині пройде перший міжнародний оперний фестиваль «OPERAFEST-TULCHYN»


У місті Тульчин, що на Вінниччині, 4-5 червня вперше в Україні відбудеться Міжнародний оперний фестиваль просто неба «OPERAFEST-TULCHYN». Формат для вітчизняних меломанів незвичний – його здебільшого практикують у європейських країнах. На Вінниччині ж вирішили провести відразу з кількох причин: створити культурний прецедент, привезти високе мистецтво до провінції й відродити славу палацу Потоцьких у Тульчині, який колись називали подільським Версалем.Про це кореспондентові Укрінформу розповіла арт-директор «OPERAFEST-TULCHYN», радник міністра культури України Ірина Френкель.

- Всі звикли до того, що опера лунає тільки в театрах. А щоб Міжнародний оперний фестиваль просто неба, та ще й упродовж двох днів – в Україні таке відбудеться вперше. Ми обрали гаслом фестивалю – «Поїхали за враженнями!» Бо це справді буде щось нове й цікаве, доступне не тільки елітарній публіці, а й широкому загалу. Адже всі концертні програми – безкоштовні. Це сміливий крок, і ми дуже сподіваємося, що він буде успішним, – каже пані Френкель.

За її словами, «OPERAFEST-TULCHYN» проходитиме на базі палацу Потоцьких у Тульчині. Він має усі шанси стати непересічною подією культурного життя України, позаяк у його програмі поєднуватимуться оперний спів і надпопулярні нині мюзикли, класика і сміливі сучасні експерименти, світові хіти і українські прем’єри. Загалом, перед глядачами виступлять понад 300 артистів. Причому, програму фесту формували так, аби цікаво було людям різного віку та вподобань.
- Щоб залучити молодь, ми розробили нічні програми і покази, передбачили цікаві селфі-зони. Окрім того, вирішили звернутися до мюзиклу як популярного підвиду опери. А для прихильників класичного мистецтва представлена повна палітра, причому щодня лунатиме й українська опера, і європейська, – відкриває секрети фестивалю пані Ірина.

Зокрема, свої програми запропонують три симфонічні оркестри з Києва, Львова та Вінниці, два хорові колективи зі Львова та академічний камерний хор «Вінниця», солісти оперної сцени України, Італії, Німеччини, Польщі та Чехії, а також маестро-диригенти з Німеччини, США, Польщі та України.

Немає коментарів:

Дописати коментар