понеділок, 16 квітня 2018 р.

«ДОН ЖУАН», опера на 3 дії В. А. Моцарта9 червня о 21.00 на ІІ міжнародному оперному open air фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2018 відбудеться прем’єра неординарної постановки опери «ДОН ЖУАН» Вольфганга Амадея Моцарта!

У виконанні Міжнародного симфонічного оркестру INSO-Львів, чоловічої хорової капели «Дударик» та диригента Оксани Линів (Австрія) вперше буде представлена новаторська й незвичайна постановка «ДОН ЖУАНА», яка за задумом режисера буде овіяна містикою і ореолом таємничості.

Концепція постановки побудована на проекції легенди про Дон Жуана на інший міфологічний пласт, що споконвіку бентежить людську уяву – легенди про вампірів. 


Дон Жуан виступить як постать, що наділена надлюдськими силами – на зразок Ван Хельсинга…


Написана 231 рік тому і того ж 1787 року вперше представлена публіці у Празі, опера «ДОН ЖУАН» визнана найвеличнішою з коли-небудь написаних опер! На підтвердження цієї тези висловилися принаймні три людини, що мали особливе право на те, щоб їхня думка було почута — Джоаккіно Россіні, Шарль Гуно і Ріхард Вагнер. 

Цікаво, що теперішня назва опери була не основною, а лише підзаголовком. Спочатку вона називалася «Il dissoluto punito, ossia Il Don Giovanni» («Покараний розпусник, або Дон-Жуан»). 

Існує документально не підтверджена легенда, що під час роботи над оперою Моцарт і лібретист Лоренцо да Понте у Празі зустрічалися з Казановою, і той служив їм консультантом.
Лібрето, написане Лоренцо да Понте італійською мовою, витримане в комедійному плані. Однак музика Моцарта виводить оперу за рамки комедії. Композитор створив винятковий глибокий твір, повний великих пристрастей і гострих зіткнень характерів.

Моцарт назвав свою оперу «dramma giocosa», що означає «весела драма», або, у вільному перекладі, трагікомедія. Даний жанр підкреслює своєрідність твору, у якому сплітаються трагічне й комічне, піднесене й побутове. І саме ця особливість надає опері великої життєвої правдивості. 

Майстер музично-психологічної характеристики, Моцарт яскраво й виразно малює в аріях почуття своїх героїв, а їхні взаємини, часом тонкі й складні, розкриває в численних ансамблях. 

Драматургія опери будується на зіставленні протилежних початків — радості, світла й фатальної відплати, вируючого потоку життя й холоду смерті, втілених в образах Дон Жуана й командора.

Психологічна глибина опери, досконалість її музики визначили її поворотну історичну роль в історії оперного мистецтва. В головних партіях опери виступали провідні артисти — Е.Фішер-Діскау, Ч.Сіеппі, Е.Шварцкопф, Д.Сазерленд та багато інших. 


По закінченні опери «ДОН ЖУАН» глядачів чекає приголомшливої краси 3D-MAPPING SHOW!


Телефони інформаційного центру фестивалю OPERAFEST TULCHYN: (0432) 690-025, (068)49-74-644.

Офіційний сайт фестивалю - http://operafest-tulchyn.blogspot.com

Офіційна група у Facebook - https://www.facebook.com/groups/1680444128916450/

Немає коментарів:

Дописати коментар