понеділок, 16 квітня 2018 р.

«ІСУС ХРИСТОС – СУПЕРЗІРКА», рок-опера Е.Л. Веббера

8 червня у рамках нічної програми ІІ міжнародного оперного open air фестивалю OPERAFEST TULCHYN-2018 глядачі побачать скандальну рок-оперу «Ісус Христос — Суперзірка»

Jesus Christ Superstar – одна з найвідоміших і найвеличніших рок-опер, що стала шедевром світу музики.

Рок-опера є першим мюзиклом легендарного Ендрю Ллойд Веббера, який пізніше написав «Привид опери» та «Кішки», став одним з найбагатших композиторів світу (його стан оцінюється в мільярдах доларів), а англійська королева подарувала йому титул лорда. 

Автором лібрето став 25-річний поет Тім Райс, який потім зізнавався, що на створення рок-опери на тему євангельських подій з погляду Іуди його підштовхнула пісня Боба Ділана «With God On Our Side», у якій були рядки «But I can't think for you /You'll have to decide /Whether Judas Iscariot /Had God on his side» («Але я не можу думати за тебе. Ти повинен вирішити, чи був Бог на стороні Іуди»).


Після написання рок-опери молоді автори вирішили використати формат альбому для ознайомлення публіки зі своїм інноваційним твором — синтезом театру і року. 

В альбомі «Jesus Christ Superstar», що вийшов у 1970 році, головну партію виконав вокаліст культової рок-групи Deep Purple Ієн Гіллан. Загалом у записі взяли участь більше 60 топових співаків і музикантів, у тому числі Мюррей Хед, Джон Густафсон, Майк Д'або (екс Manfred Mann), блюзмен Віктор Брокс, а також Пол Рейвен та Івонн Елліман.

Успіх був приголомшливим! У 1971 році альбом «Jesus Christ Superstar» очолив Billboard 200, а за кілька років кількість проданих альбомів з оперою перевищила 100 мільйонів.

12 жовтня 1971 року на Бродвеї відбулася прем’єра постановки. Тільки за рік рок-опера була поставлена більше 700 разів! А вже у серпні 1972-го шоу відкрилося в Лондоні.

Загалом за 48 років існування рок-опери «Ісус Христос – Суперзірка» постановки шоу пройшли на сценах 17 країн світу!

Основою для сюжету рок-опери стали євангельські оповідання, події, що відбувалися на зорі Християнської Ери. 

Сюжетна лінія охоплює період від в'їзду Ісуса в Єрусалим до моменту смерті на Голгофі, останні сім днів життя Ісуса з Назарета, з моменту появи його на Пальмову неділю і до його страти за наказом Понтія Пілата.

8 червня на фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2018 глядачі побачать  україномовну постановку рок-опери «Ісус Христос — Суперзірка».

Її унікальність у тому, що англійський текст Тіма Райса вперше перекладений українською мовою, завдяки чому зміст рок-опери буде зрозумілий кожному глядачеві.


Режисер постановки, що буде показана на фестивалі – Ірина Воєнна.Автор ідеї - Олександр Шемет, керівник проекту - Євген Майданик.Переклад з англійської - Сергій Аркуша.


Виконавці: Максим Тріска (Ісус), Денис Беспетчук/Владислав Хохлан (Іуда), Марія Авер'янова (Магдалина), Владислав Казьмірук (Кайяфа), Аліна Дробасюк (Анна), Олександр Сінченко (Священик), Євгеній Мельник (Симон Зилот), Микола Коміссаренко (Понтій Пілат), Олександр Мальований (Ірод). У масових сценах задіяні вихованці класу вокалу Ірини Воєнної.Не пропустіть можливість побачити україномовну постановку рок-опери «Ісус Христос – Суперзірка» 8 червня на ІІ міжнародному оперному open air фестиваль OPERAFEST TULCHYN-2018.


Телефони інформаційного центру фестивалю OPERAFEST TULCHYN: (0432) 690-025, (068)49-74-644.


Офіційний сайт фестивалю - http://operafest-tulchyn.blogspot.com

Офіційна група у Facebook - https://www.facebook.com/groups/1680444128916450/

Немає коментарів:

Дописати коментар